Historie společnosti BENZI

Společnost BENZI založil v roce 1955 Rolando Benzi se svou ženou Frigou Di Terlizzi. Své úsilí společnost vždy věnovala výrobě a obchodu s převodovkami pro zemědělskou mechanizaci. Na počátku 60. let byla činnost společnosti zaměřena především na místní trh a na rozšiřování sortimentu výrobků. Na konci sedmdesátých let začala firma debutovat na mezinárodním trhu: nejprve v Evropě, pak v Severní a Jižní Americe a nakonec v Austrálii a Asii. Tehdy se navázaly první cenné kontakty s těmi, kteří se v průběhu let stanou našimi oficiálními dovozci a distributory. V průběhu 80. let se společnost zaměřila na jedné straně na neustálý vývoj produktů prostřednictvím důležitých investic do výroby a na druhé straně na trh, a to zvýšením prodeje a větším pronikáním značky na zahraniční trhy.

Divize REDUCO byla založena v roce 1999, aby se zabývala designem a výrobou převodovek. Naše řada převodovek se neustále vyvíjí a je studována a testována tak, aby vyhovovala všem potřebám zákazníků a dokonale se přizpůsobila všem druhům aplikací. V roce 2001 došlo k založení francouzské dceřiné společnosti BENZI FRANCE. Nachází se ve Vesoulu, v srdci Evropy, a zajišťuje vynikající služby jak distribučnímu trhu, tak evropským a francouzským výrobcům zemědělské techniky. Dceřiná společnost nabízí svým zákazníkům významné logistické centrum a cennou komerční podporu; dobře zásobený sklad navíc zajišťuje, že výrobky jsou kdykoli v provozu dostupné.

Společnost BENZI AMERICA byla založena v červnu 2012a  sídlí v Kennesaw ve státě Georgia. Nová pobočka se zabývá severoamerickým trhem a poskytuje svým zákazníkům cennou technickou a obchodní podporu a konzistentní zásoby hotových komponentů a výrobků. Po francouzské dceřiné společnosti představuje BENZI AMERICA další důležitý krok v globalizačním procesu firmy a také novou kapitolu v padesátileté historii firmy. Rozhodující tlak na nové trhy, investice do výroby a organizace, jakož i pozornost věnovaná potřebám zákazníků umožnily v průběhu let firmě stát se jedním ze světových lídrů ve výrobě a obchodování  s kardanovými hřídelemi (PTO Drive Shafts) Dnes BENZI vyváží do více než 50 zemí světa a má dvě přímé pobočky ve Francii a v USA. Naše řada kardanových hřídelí je největší dostupná na trhu a pokrývá většinu zemědělských aplikací.